Ekena Millwork GVPOL24X3801SN Octagonal Surface Mount PVC Gable Vent, Factory Primed White
★★★★★ 4.9 17 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by quest-dating.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Dimensions: 24 in. Width x 38 in. Height x 1 in. Projection x 0 Sq. In.
  • Dimensions: 24"W x 38"H - Frame Size: 3-1/2"W x 1"P
  • Surface mount installation is simple and quick, with screws and adhesive
Size 24"W x 38"H
Color Non-Functional
Style Non-Functional
Material PVC
Item Weight 18.5 pounds
Part Number GVPOL24X3801SN
Manufacturer Ekena Millwork
Item model number GVPOL24X3801SN
Batteries Required No
Product Dimensions 24 x 1 x 38 inches
Included Components PVC Gable Vent
Item Package Quantity 1
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.9 out of 5
★★★★★
17 ratings | 7 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
89% (15)
4 stars
1% (0)
3 stars
0% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (2)